• Ocak 14, 2022

2022 OCAK AYI OYUN TRENDLERİ

ByFaruk Tangal

Ara 1, 2021

Merhabalar sevgili okurlarımız. Bugün sizlere yani biz oyun severler için güzel ve bir o kadar heyecan verici haberler ile karşınızdayız. Bazı oyun firmalarının 2022 için muazzam bir yıl olacağını söylediklerini duyar gibiyiz. Evet 2022 yılı biz oyuncular için güzel bir yıl olmasını tabiki temenni ediyoruz. Gelin birlikte 2022nin başlarına yani Ocak ayında bizleri neler bekliyor hep beraber inceleyelim

Bu yazımızda ocak ayındaki listelediklerimi tam olarak bunlar ;

Monster Hunter Rise (PC) – 12 Ocak  

Elden Ring (PlayStation 5, Xbox Series X/S, Playstation 4, Xbox One, PC) – 21 Ocak

Pokemon Legends Arceus (Switch) – 28 Ocak

Monster Hunter Rise (PC) – 12 Ocak

Evet gelelim ilk oyunumuz olan Monster Hunter Rise oyununa. 12 Ocak 2022 tarihinde PC platformlarında sizlerle buluşacağını duyuran Capcom şirketi hatta oyun için şuanda Steam Platformu üzerinden ön siparişi açmış bulunmakta. Oyunun yapısına gelecek olursak oyun tam anlamıyla bir aksiyon ve rol yapma oyunu diyebiliriz. Oyunumuz Kamura adlı bir köydeki veya bir beldedeki karakterimizin başından geçenleri konu alıyor diyebiliriz. Köyün başına 50 yıl öncesinde bir felaket geldiğini ve adının Rampage felaketi olduğunu ve o felaketin tekrardan döndüğünü bizlere söylüyor.Sizde tam olarak bu hikayeyi konu alarak karakterinizi geliştirmeye başlıyorsunuz.Oyun içerisinde birçok NPC mevcut olduğu için o NPC’lerin sizleri yönlendirmesiyle oyuna daha hakim olabileceğiniz söyleniyor. NPC’ler her oyunda olduğu gibi size neyi nereden elde edebileceğinizi üretim sistemlerini ve oyun mantığını sizlere anlatıyor diyebiliriz.

Oyundaki Rampage felaketini oyun sizlere haz uyandırmak için kademe kademe sizlere oyunu açıyor diyebiliriz. Yani oyuna başlar başlamaz bir açık dünyada değil belirli görevleri yaparak ve gelişme kat ederek oyunda ilerlemeye devam ediyorsunuz. Bu şekilde tüm haritayı tanımış ve oyunu en ince ayrıntısına kadar öğrenmiş oluyorsunuz diyebiliriz. Aslında sizlere çok da bir Spoiler vermek istemiyoruz ama oyunda silah yoğunluğu bir hayli fazla başlangıçta bir ok ve yay kullanırken sonrasında silah ve kalkana geçmeniz bir an meselesi diyebiliriz. Oyundaki skiller sayesinde de oyundaki hareketliliği damarlarınıza kadar hissedeceğinizi düşünüyoruz.

Aslında sizlere dediğimiz gibi fazlada bir Spoiler vermek istemiyoruz. Bundan dolayı sizleri 12 Ocakta kapılarını bize açacak olan Monster Hunter Rise oyununa bekliyoruz. Bizlerde ilk başladığında sizlere deneyimlerimizi anlatmak için orada olacağız.

Elden Ring (PlayStation 5, Xbox Series X/S, Playstation 4, Xbox One, PC) – 21 Ocak

Konsol oyuncularının merakla beklediği işte o oyun. Efsanevi denebilecek kadar ve bir o kadarda merak uyandıran Elden Ring oyununa göz atacağız. Oyunun içeriğine girmeden önce sizlere ufak bir merak uyandıracak bir cümle söyleyelim. Elden Ring oyununu sizler yazacaksınız.Evet bu çok heyecan verici değil mi ? Bunu burada kapatıyorum ilerleyen kısımlarda daha detaya sizlerle ineceğiz. Oyun Geliştiricisi FromSoftware olduğu ve 21 Ocak tarihinde piyasaya sunulacağını sizlerle paylaşmak isteriz. Oyunun Genel yapısı bakımından bir aksiyon ve rol oyunu diyebiliriz.

Oyunun haritası düşündüğünüzden bile çok geniş olacağını oyun yöneticileri bizlere bildiriyor. Oyun belirli bir göreve değil biraz daha free şekilde takılabileceğimiz istediğimiz boosları istediğimiz zaman kesebileceğimizi bizlere söylüyor. Tabi ki her boosun da bir çıkma süresi olacağını oyunun yapısını bozmadan gelişme kat edileceğini söylemek mümkün. Oyunda sizleri bir hikaye gibi başlayıp kendi karakterinizi geliştirme şeklinde bir yol olacağı kesin ve net bir şekilde söyleniyor. Oyunun başta da söylediğimiz gibi oyun yönetimi oyunun sonunun birden fazla olduğu ve bu sonu oyuncuların kendi elleriyle çizdiklerini söylediklerine tanık olduk diyebiliriz. Evet oyunun birden fazla sonu olacak ne kadar merak uyandırıcı değil mi ? Her oyuncu kendi sonunu yazacak ve kendi kararları doğrultusunda sona yaklaşacak.

Oyunu konsol oyuncuları gibi bizlerde merakla bekliyoruz. Daha fazla detaya inmeden 21 Ocakta sizlere kapılarını açacak olan Elden Ring oyununa sizlerde davetlisiniz.

Pokemon Legends Arceus (Switch) – 28 Ocak

Birçok Pokemon oyuncusunun beklediği ve bir o kadar merak uyandıran oyunumuzun detaylarına iniyoruz. Oyun geliştiricisi Game Freak olup oyunun bizlere 28 Ocak 2022 tarihinde sizlere ve bir çok pokemon severlere oyunun çıkacağını duyurdu. Oyunun yapısı genel anlamıyla bir görev ve pokemonları elde etmek olarak değerlendirebiliriz.

Oyunun harita olarak diğer pokemon oyunlarına nazaran daha geniş bir harita yapısı olduğu ve açık dünya oyunu olması dikkat çeken en büyük özelliklerinden biri. Oyunda pokemon karakterlerinin farklı yapılarıda mevcut. Oyunda dikkat edildiğinde gökyüzünde çakan şimşeklerin bir felaketin habercisi olduğu ve pokemonların göstermiş olduğu saldırgan hallerinin felaketin pokemonlar üzerinde etkisi olduğu görünüyor.

Bir pokemon oyuncusu iseniz 28 Ocakta Sizlerde yerinizi alıp bu heyecan verici serüvene katılabilirsiniz.

Bir Yazımızın daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Yorumlarınızı ve düşüncelerinizi bizlere belirterek serinin devamını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir