• Ocak 17, 2022

Vissles LP85 Klavyenin Yazılı İncelemesi

ByFaruk Tangal

Kas 30, 2021

Bugün ki konumuz Apple’ın Sihirli klavyesi olan LP85. Görünüm olarak küçük hafif ve rahatlık arıyorsanız, RGB aydınlatmalı ve o parmaklarınız klavye üzerinde gezdiğinde mekanik hissini damarlarınıza kadar hissetmek istiyorsanız LP85 mekanik klavye tam size göre. Kısacası hayalleriniz gerçek oluyor diyebiliriz. Veya gerçek olmaya ramak kalmış çünkü Apple şirketi klavyenin önümüzdeki yılbaşında çıkışı yapılacağı ve üretiminin tam anlamıyla gerçekleştireceğini duyurdu.

Bundan önce bir klavyenin ağırlığını ve boyutunu gerçekten düşünmezdim. Ama emin olun klavyenizi yanınızda ofisinize gidip gelirken götürüp getiriyorsanız bu gerçekten çok önemli. Bir cafede veya bir otelde yanınızda götürebileceğiniz hem ağırlık ve boyut konusunda sizi rahata erdirecek bir klavye gerçekten çok önemli. LP85 normal bir klavyenin boyutundan hesaplarsak ortalama olarak %25 daha ufak ve yükseklik bakımından ise normal bir klavyeden biraz daha uzundur. LP85, alüminyum alaşımlı çerçevesi 3 milimetre daha kalın olmasına rağmen 547 gram bir ağırlığa sahip ve seyahat için gerçekten hafif bir klavyedir.

Teknik Detaylarına Gelin Biraz Daha Yakından Bakalım

Klavye yükseklik olarak gayet güzel elleriniz için rahat bir konfor sağlıyor diyebiliriz. Biraz kaldırıp klavyenin üstüne vurduğumda sağlamlığını gerçekten hissedebiliyoruz. Ve klavye bize tam olarak 2000 mAh Pil kapasitesi ile geliyor. Evet bu gerçekten şaşırtıcı değil mi ? Hem hafif ve bir o kadarda içerisinde yüksek bir pil kapasitesi bulunduruyor. Aklınızdan neden bu klavyede pil var diye geçirdiğinizi düşünüyorum evet doğru tahmin ettiniz Klavye bir Bluetooth klavye. Ve aslından bir şaşırtıcı özellik daha geliyor klavye ile birlikte. Bu klavyeyi 3 ayrı cihaza bağlayarak 3 cihazla aynı anda kullanım sağlayabiliyorsunuz. Pil süresi olarak da gayet fevkâle de bir ürün olarak değerlendirebiliriz. Çünkü öğrendiklerimize göre klavye belirli bir işlem yapılmadığında uyku moduna geçiyor ve tek bir tuşla saniyeler içerisinde tekrardan bağlantı kurabiliyorsunuz. Tabiki yanında sizlere Usb kablosu ile gönderiliyor. Ve bu sayede şarjsız olarak kullanım sağlayıp bir yandan şarj edebiliyorsunuz.

Pil ömrü konusuna tekrar gelmek istiyorum çünkü akıllarda soru kalabiliyor. RGB ışıklarını düşük şekilde veya kapalı bir şekilde kullanırsanız kullanım saati uzayacağının kesin bilgisini vermek isteriz. Kullandığımızda ışıksız bir şekilde tam olarak neredeyse 1 gün kadar süre kullanabildik. Fakat pil bitmeye yakın klavyede bazı tuşlara bastığınızda yazmama gibi bir durum söz konusu ki bu gayet normal. Bu arada klavyenin 19 adet farklı RGB ışığı mevcut ki bu gayet renki bir klavye olduğunu söyleyebiliriz.

Peki Gamerlar Olarak Neden Bu Klavyeyi Tercih Etmeliyiz ?

Evet asıl sorumuz genel anlamıyla buydu. Biz gamerların tercih etme sebebine gelelim. Vissles LP85 kullanılan anahtar parçacıklarıyla oyunlardaki tuş hızı olarak diğer kablosuz klavyelere göre üst düzey bir çalışma yapmış ve kullandıkları parçacıklar sayesinde bunu en dibe indirgemiş. Anlık tepki süresi diğer klavyelere göre gayet halükulade bir performans gösteriyor diyebiliriz. Ve klavyedeki tuşlar gayet optimize edilmiş bir şekilde ve çıkmayan tuşlar olduğu için bize daha çok güven veriyor diyebiliriz.

Şuanda Klavye önsiparişe açık bir şekilde satışa sunulmuş durumda ve şubat ayında sipariş veren kullanıcılar için klavyenin gönderilmesi bekleniyor. Fiyat konusuna gelecek olursak ise satış Fiyatı 99$ olarak belirlenmiş ve kargo ücreti olarak da 10$ şeklinde gönderimi sağlanacağı söyleniyor.

Evet değerli okurlarımız bir yazımızın daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bir çok inceleme konusu ile ilgili içerikleri web sitemizden bilgi edinebilirsiniz.

Önerilerinizi yorum kısmına bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir